Wędkarstwo

Zalew w Borkowie

To nie tylko miejsce wypoczynku na plaży. Znajdziemy tu ciche i spokojne łowiska. Czyli dzieci na plażę, a my po cichutku na ryby.

Zalew Borków znajduje się ok. 3km od naszego ośrodka. Zbiornik ten powstał na rzece Belniance. Powierzchnia zbiornika to ok. 35 hektarów, głębokość wynosi około 2 metrów, przy tamie jest głębiej. W oczy rzucają się dwie wysepki,

Zalew w Borkowie

Zalew w Cedzynie

Zalew jest zbiornikiem sztucznym położonym jest na rzece Lubrzanka. Powierzchnia zbiornika wynosi około 55 ha. Jest on ciekawy ze względu na ukształtowanie linii brzegowej, która jest dosyć zróżnicowana oraz są dwie zatoczki. Każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Z wędkarskiego punktu widzenia można fajnie połowić zarówno od strony miejscowości Leszczyny, jak i Woli Kopcowej. Koryto rzeki Lubrzanki biegnie praktycznie środkiem zbiornika.

Jeżeli chodzi o głębokość zbiornika to jest ona na jego większej części taka sama i wynosi od jednego metra do trzech maksymalnie czterech. Głębokość zwiększa się wraz z odległością tzn. schodzi ona coraz niżej od linii brzegowej do koryta gdzie osiąga pięć, sześć metrów. Głębiej jest też przy tamie oraz wałach. Jest też kilka dołków. Charakterystyka dna jest raczej przewidywalna, można powiedzieć, że jest to blat z dołkami.

Na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Kielcach obowiązuje:

  • zakaz połowu ryb metodą trollingową oraz kuszą
  • zakaz połowu ryb ze środków pływających w porze nocnej (1 godz. przed wschodem i 1 godz. po zachodzie słońca)
  • zakaz połowu ryb metodą spinningową ze środków pływających na zbiornikach powyżej 15 ha w okresie od 1 stycznia do 31 maja