Najbliższa okolica

Zalew Borków

Zalew na rzece Belniance ma powierzchnię ponad 35 hektarów. Jest tu piaszczysta plaża i molo. Odległość od naszych domków wynosi ok. 3km. Czyli 3 minuty samochodem. Idealny jest dojazd rowerem. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, boiska do piłki nożnej i plażowej, punkty gastronomiczne. Możliwość wędkowania. Parking.

DCIM100MEDIADJI_0182.JPG

Tuż przy zalewie znajduje się ośrodek jazdy konnej Amazonka.

Ośrodek jazdy konnej Cavallo

Parę minut spacerem od naszego ośrodka znajduje się kameralna stadnina i ośrodek jazdy konnej Cavallo

jazda konna, stadnina

Świętokrzyski Park Narodowy

Świętokrzyski Park Narodowy został utworzony 1 kwietnia 1950 roku, ale tereny wchodzące obecnie w jego skład chronione były wiele lat wcześniej. Pierwszy rezerwat ścisły został utworzony w 1920 roku na Chełmowej Górze, w dwa lata później powstały rezerwaty na Łysicy i Łysej Górze, a w 1932 roku częściową ochroną objęto tereny przylegające do istniejących rezerwatów.

Święty Krzyż

Obszar ochrony ścisłej „Święty Krzyż” najlepiej poznać można idąc szlakiem czerwonym z Łysej Góry do Trzcianki. Rośnie tu wiele starych, pomnikowych drzew. Wiele potężnych drzew puszczy jodłowej leży powalonych czasem. Na północnym stoku Łysej Góry znajduje się największe w Górach Świętokrzyskich gołoborze imienia Kobendzy.

Góry Świętokrzyskie

Park miniatur Krajno

Większość modeli wykonana jest w skali 1:25, dzięki czemu łatwo można porównać wielkość poszczególnych budowli. Przy eksponatach znajdują się tabliczki informacyjne, a osobom, które chcą dowiedzieć się jeszcze więcej, proponujemy wycieczkę z przewodnikiem. Istnieje także możliwość nocnego zwiedzania.

Na szczycie odkrywamy skarby starożytnego Egiptu: Świątynię Ramzesa II w Abu Simbel i pilnowaną przez Sfinksa Piramidę Cheopsa.

W tej samej lokalizacji znajduje się wyciąg narciarski.

Ruiny zamku w Chęcinach

Jaskinia Raj

Geopark Kielce

Święty Krzyż